Vypočítejte si spotřebu
Uložení dlaždic na střih (+)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na střih (+)
0
Klínů
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
Klínů
více info
5. června 2024 Prečítané 53x

Španělské obklady a jejich využití v domácnosti

Slyšeli jste už o španělských obkladech, ale neumíte si představit, co to znamená? V článku vám prozradíme, jaké mají vlastnosti a kam se hodí.

Tipy

Mohou být jemné, elegantní až s nádechem luxusu. V tlumených bledých a béžových barvách, které ve vás evokují pocit klidu a pohody, ale také v barvách hravosti a vášně. Takové jsou španělské obklady a dlažby. Skvělou volbou ale pro vás mohou být zejména díky svým vlastnostem. Pojďte si o nich něco přečíst a inspirujte se jimi.

O španělských obkladech

Jak sám název napovídá, obklady pocházejí ze Španělska. Jejich výroba má dlouholetou tradici a existuje velké množství výrobců, od větších továren až po malé, téměř rodinné dílny. Velká konkurence je jedním z důvodů, proč patří španělské obklady a dlažby mezi nejkvalitnější.

Druhým důvodem je surovina, která se používá k jejich výrobě. Španělská jílovitá půda je pro tento účel zvláště vhodná a obsahuje pouze malé množství různých organických příměsí. Díky tomu jsou španělské obklady a dlažby odolné, stabilní a trvanlivé, což je činí vhodnými jak do interiéru, tak i exteriéru.

 

Věděli jste, že…

…ve Španělsku existuje kolem 300 větších či menších výrobců obkladů a dlažeb? Tato země je tak spolu s Itálií nejvýznamnějším producentem dlažby v Evropě.

Proč zvolit španělské obklady

Každý člověk má jiné priority, ale tyto obklady svými vlastnostmi dokáží zaujmout všechny.

1. Jsou kvalitní

Už jsme zmiňovali materiál, ze kterého jsou vyrobeny, i velkou konkurenci. Ta nutí výrobce neustále hledat nová řešení, postupy a technické inovace. Aby udrželi kvalitu, mají zavedeny přísné normy, výrobní standardy a výstupní kontroly.

2. Zaujmou dekorem

Původně se vyráběly pouze v tlumených neutrálních barvách – bílé, béžové, kávové v kombinaci s šedou a černou. Přírodní a zemité doplňovaly ještě zelená a modrá. Typické pro ně byly jemně načrtlé a tlumené, ovšem tvarově bohaté geometrické kresby.

V současnosti najdete španělské obklady také v jasných, živých a zářivých barvách, se vzory představujícími výjevy z přírody – rostliny, živočichy a různé scenérie.

3. Mají široké možnosti využití

Zmíněné vlastnosti předurčují španělské obklady a dlažby k využití v každé místnosti.

  • V kuchyni oceníte jejich odolnost proti poškrábání a mechanickou pevnost.
  • V koupelně vás potěší jejich schopnost odolávat vodě a vlhkosti.
  • V halách, na chodbách, případně v obývacích prostorách vám padne vhod decentní dekor a jednoduchý, jemný styl.
  • V dětských pokojích nebo v místnostech, které mají za úkol zaujmout, využijete spoustu rozmanitých, veselých a hravých vzorů.
  • Na terasách, v okolí bazénů, na venkovních schodech si vás získají stálostí a trvanlivostí.

Mohlo by se vám hodit

Mnozí producenti se snaží svými výrobky propojovat interiér s exteriérem. Proto v jejich nabídce naleznete vnitřní i vnější dlažby se stejným dekorem. Máte-li tedy z obývacího pokoje či kuchyně východ na terasu, dokážete tyto plochy výborně sladit a zkombinovat.

Výhoda i nevýhoda

Velké množství výrobců představuje výhodu při zvyšování konkurence a kvality. Nicméně může být problém vybrat si z tak rozsáhlé nabídky. Každý výrobce totiž nabízí své obklady v různých velikostech, takže se budete muset předem rozhodnout, od koho a v jakém rozměru si je pořídíte. Nejběžnější jsou:

  • 30 × 30 cm,
  • 45 × 45 cm,
  • 60 × 60 cm,
  • 30 × 60 cm,
  • 45 × 90 cm.

Setkat se můžete také s drobnou mozaikou, se kterou dokážete rozbít prostor na menší bloky nebo ozdobit místa nad nebo kolem zrcadla. V nabídce je však i naopak velkoformátová dlažba, pokud potřebujete prostor opticky zvětšit.

Španělské obklady a dlažby se kladou jako všechny ostatní, proto při nich využijete i Leveling systémy, které vám usnadní práci a manipulaci s nimi.

Závěr

Také španělské obklady a dlažby podléhají kopírování. Pokud si ale koupíte originál, získáte kvalitu a také můžete počítat s estetickým designem, bohatými vzory a barvami. Díky tomu dostane každá místnost punc elegance a luxusu.

V případě, že si nejste jisti, zda můžete využít náš systém i pro vaši realizaci, neváhejte nás kontaktovat. Zkušený a vyškolený personál vám ochotně poradí s jakýmkoli problémem.

POZNEJTE NAŠE PRODUKTY

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT