fbpx
Vypočítejte si spotřebu
Uložení dlaždic na střih (+)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na střih (+)
0
Klínů
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
Klínů
více info
3. května 2016 Prečítané 2266x

Podle čeho vybrat dobrého obkladače?

Chcete se pustit do obkládání a nejste si jistí, jestli se vám to podaří tak, jak byste chtěli? Možná byste měli zvážit pomoc profesionála. Kvalitní obkladač dokáže ušetřit čas a frustraci z případných chyb. Tak jako v každém povolání, ani obkladači nejsou všichni zcela ideální. Jak si vybrat takového, s jehož službami budete spokojení a který nenadělá víc škody než užitku?

Tipy

Zeptejte se na reference!

Nejlepší je zeptat se známých a rodiny na jejich osobní zkušenosti s obkladači. Ty nejlepší si lidé mezi sebou rádi doporučují. Připravte se na to, že takový obkladač bude asi na delší dobu rezervovaný – to je však dobré znamení! Pro reference si můžete zajít i do velkoobchodů s obklady. Lidé tu znají mnoho profesionálů. Velké procento z nich pravděpodobně bude pracovat na komerčních projektech, ale najdou se i takoví, kteří pracují v domácnostech.

Zkontrolujte si kvalitu jejich práce

Vyžádejte si snímky jejich předešlých prací. I jediná špatně položená dlaždice je jako pěst na oko. Zaměřujte se na rovnoměrnost obkladu, velikost spár, zakončení v rozích a vhodně zvolenou velikost obkladaček. O profesionalitě obkladače vám mnoho napoví i styl jeho práce. Pokud se pustí do práce ihned a bez rozmyslu, něco není v pořádku. Kvalitní obkladač si musí prostor nejdříve změřit a obklad naplánovat. Začíná obvykle od středu, aby uložil zkrácené obkladačky do rohů. Pokud jsou nařezané do různých tvarů, zbystřete – tady něco nehraje.

Cena – nejlepší nejsou nejlevnější

Top obkladači nejsou právě nejlevnější, ale investice se vyplatí. Představte si tu práci, čas, energii a peníze, kterých se budete muset vzdát při nápravě chyb. Nemusíte si vybírat toho nejdražšího obkladače v okolí, ale cena může být dobrým indikátorem. Při rozhodování se vždy soustřeďte na reference a kvalitu odvedené práce.

Chtějte cenovou nabídku

Od obkladače si vyžádejte cenovou nabídku e-mailem nebo na papíře. Vyhnete se tak pozdějším nedorozuměním. V cenové nabídce by měly být uvedeny jednotlivé aktivity s informací, zda se jedná o cenu s DPH, nebo bez DPH. Obkladač by vám ji neměl odmítnout vystavit. Vyjasnění si pravidel hned na začátku chrání jeho i vás.

Položte si několik základních otázek

Při výběru obkladače byste si měli uvědomit, jaký z něho máte pocit a zda si umíte představit, že udělá práci, kterou chcete. Odpovídá na vaše telefonáty? Chodí včas? Myslíte, že chápe vaši představu? a protože se to u nás v Čechách bohužel občas stává, ujistěte se, že váš mistr není během práce pod vlivem alkoholu.

Věříme, že pokud se budete držet našich doporučení, najdete kvalitního člověka. Obkládat můžete vždy i ve vlastní režii, ale někdy nemusí být výsledek podle vašich představ a v konečném důsledku vás vyjde levněji svěřit své představy do rukou profesionála.

V případě, že si nejste jisti, zda můžete využít náš systém i pro vaši realizaci, neváhejte nás kontaktovat. Zkušený a vyškolený personál vám ochotně poradí s jakýmkoli problémem.

POZNEJTE NAŠE PRODUKTY

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT