Vypočítejte si spotřebu
Uložení dlaždic na střih (+)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
SPON/LEVEL+
Uložení dlaždic na střih (+)
0
Klínů
Uložení dlaždic na vazbu (T)
0
Klínů
více info
7. května 2024 Prečítané 57x

Jak vybrat obklad pro rozjasnění domova

Rozjasněte si domov díky vhodně zvolenému obkladu. V článku se dozvíte, jaké vlastnosti by měl takový obklad mít a na co se zaměřit.

Tipy

Máte pocit, že jsou místnosti vašeho domu nebo bytu tmavší, než by se vám líbilo? Toužíte po celkovém rozjasnění prostoru? Přečtěte si, proč je dobré mít kolem sebe čistý a světlý prostor a jak jej můžete vytvořit jen pomocí obkladu.

leskla dlazba, leskly obklad, dlazba v obyvacke, levelys

Důvody k rozjasnění

Pokud netrpíte přehnanou citlivostí na světlo, je pro vás výhodnější žít v jasných, prosvětlených prostorách. Toto prostředí přináší několik výhod a v mnoha oblastech pozitivně ovlivňuje zdraví a život lidí.

  1. Nálada a psychický stav

Světlé prostředí vytváří pocit radosti, štěstí, pohody a vitality. Člověk se cítí mnohem lépe než v tmavých prostorách, které mohou způsobovat depresi a působit klaustrofobicky.

      2. Vizuální komfort

Prostory, které působí světleji, umožňují lepší vnímání barev, tvarů a detailů. Nepřekvapí vás nečekané rohy nebo skryté, špatně viditelné předměty. V místnostech se orientujete lépe a snadněji.

      3.Produktivita

Práce v jasnějším prostoru je komfortnější než v ponurých tmavých místnostech. Necítíte potřebu dřímat, máte dostatek energie. Dokážete být rychlejší, přesnější i efektivnější. Vydržíte pracovat déle a lépe se soustředíte.

Zesvětlete si místnost obkladem

Existuje několik možností, jak rozjasnit místnosti ve vašem příbytku. Jednou z nich je využití vhodného obkladu a dlažby. Rozhodnete-li se řešit to tímto způsobem, měli byste se řídit pocity, dokázanými vlivy barev na člověka, ale i fyzikálními zákony o odrazu světla.

1. Barva

Barva je jednoznačně nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje to, jak se v místnosti cítíme. Chcete-li ze svého domova vytvořit veselé, hravé a jasné bydlení, zvolte světlé barvy.

Klasická bílá je sice nadčasová, ale může působit fádně. Naštěstí je tu pro vás spousta dalších pozitivních barev v bledých odstínech, které při troše kreativity dokážete vhodně kombinovat. V úvahu berte také to, jak barvy ovlivňují člověka a jak se můžete díky nim cítit.

  • Modrá podporuje kreativitu.
  • Žlutá, oranžová a červená jsou energické barvy, které podporují aktivitu.
  • Zelená je harmonická a uklidňující.
  • Bílá, šedá, béžová a krémová jsou pozitivní a praktické.

2. Lesk a textura

Lesklé a leštěné bledé povrchy odrážejí do prostoru mnohem více světla než matné a tmavé, které světlo absorbují. Díky nim může místnost působit na pohled světlejší a větší.

Podobně vám mohou pomoci i čisté povrchy bez vzorů a textur. Dlažba a obklady s reliéfem mohou být přitažlivé a vizuálně atraktivní, ale jsou-li nevhodně zvoleny, mohou světlo pohltit a místnost spíše zastínit než rozjasnit. A přestože jsou ve světlých barvách, nemusí mít na funkci zesvětlení místnosti tak výrazný vliv, jak jste si představovali.

Reliéfní obklady se také čistí hůře než hladké. Pokud je ale opravdu chcete použít, pracujte s nimi střídmě a volte je jen jako doplněk.

leskla dlazba, leskly obklad, dlazba v obyvacke, levelys

Rada odborníka

Lesklé obklady a dlažby vám rozjasní místnost, působí luxusně, lépe se udržují a čistí. Ovšem existuje při nich větší riziko zašpinění, náchylnost k poškrábání a znehodnocení. Problémem při dlažbě může být i snížená protiskluznost.

 

3. Formát

Pro rozjasnění obytných místností zvolte velkoformátový obklad. Mezi menšími dlaždicemi se nachází více spár, které snižují odraz světla a zbytečně jej pohlcují.

Velkoformátový a navíc lesklý obklad je vhodný do místností s oknem. Díky umístění oproti němu dokážete vytvořit efekt zrcadla, který vašemu prostoru dodá jas a krásně jej prosvětlí.

Závěr

Při troše snahy určitě dokážete najít obklad se správnými vlastnostmi, který splní vaše očekávání. Zvažte, k čemu budete využívat místnost, kterou chcete rozjasnit. Zvolte si barvu, která se vám líbí a zapadá do konceptu.

Obložte si stěny i podlahu. Pro usnadnění a zjednodušení práce využijte náš leveling systém a přineste si světlo do svého domova.

V případě, že si nejste jisti, zda můžete využít náš systém i pro vaši realizaci, neváhejte nás kontaktovat. Zkušený a vyškolený personál vám ochotně poradí s jakýmkoli problémem.

POZNEJTE NAŠE PRODUKTY

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT